Jednym z najczęściej wybieranych przewoźników przez turystów są nisko kosztowe linie lotnicze Ryanair. Firma została założona w 1985 roku, a jej założycielami byli Christian Ryan oraz Lian Lonergam. Pierwszy samolot, który został oddany do użytku wyposażony był w jedynie 15 miejsc i nosił nazwę Embraer Bandeirante.

Początek działalności.

Na początku w ofercie opisywanych linii lotniczych znajdowały się jedynie połączenia na trasie Waterford-Londyn Gatwick, ale już rok później została ona poszerzona o bilety lotnicze relacji Dublin-Londyn Luton. Początek działalności firmy przyniósł jej ogromne straty finansowe, w wyniku których w 1991 roku została przeprowadzona jej restrukturyzacja. Zarząd zrezygnował wówczas z prowadzenia biznes klasy, uruchomiono loty na krótkich odcinkach oraz wyeliminowano zupełnie  darmowe posiłki oraz napoje dla klientów.

Kolejne postanowienia formy Ryanair.

Linie zdecydowały się także na korzystanie z niewielkich, podmiejskich lotnisk. Nie wiązało się to ze zbyt dużymi opłatami lotniskowymi czy operacyjnymi, a więc płynęły z tego same plusy. Ryanair po dzień dzisiejszy wykorzystuje tylko samoloty Boeing 737-800 i posiada ich 272 sztuki. Obecnie przewoźnik posiada w swojej ofercie połączenia do 165 portów na terenie Europy oraz do Maroka.

Klienci mają możliwość korzystania z programu lojalnościowego. Pasażerom dokonującym opłat za bilety lotnicze, którzy są w posiadaniu specjalnej karty przewoźnika naliczane są punkty. Te można wykorzystać potem na rzecz zniżek lub darmowych przelotów. Karta umożliwia także wzięcie kredytu na dany lot, za który odsetki naliczane zostają dopiero po 54 dniach. W wielu sytuacjach więc karta ta może okazać się bardziej niż niezbędna.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *